LEADER Youth Community otsib kahte uut liiget oma juhtkomiteesse.
Kandideerima on oodatud kuni 30-aastased noored, kellel on huvi maaelu arengu ja rahvusvahelise koostöö vastu. Varasem kogemus ei ole vajalik – oluline on motivatsioon, aktiivne hoiak ja soov panustada.
https://elard.eu/would-you-like-to-be-part-of-a-european-youth-community-and-make-a-difference/
Kandideerimise tähtaeg: 31. mai 2026
Praegu kuuluvad juhatusse esindajad Hispaaniast, Prantsusmaalt ja Horvaatiast. Kogukonna geograafilise mitmekesisuse tugevdamiseks on eriti oodatud kandideerijad Põhja-, Kesk- ja Ida-Euroopast.
LEADERi noortekogukond kasvab jätkuvalt kui kohtumis- ja koostööruum noortele, kes on seotud maaelu arendamise, osalemise ja LEADERi tulevikuga Euroopas. Viimasel juhtrühma kohtumisel lepiti kokku, et kogukond keskendub edaspidi eelkõige järgmistele teemadele:
- Erasmus+ ja CERV projektitaotluste arendamine;
- noorte osaluse tugevdamine maaelu juhtimises;
- panustamine tulevasse ELi noortestrateegiasse, seistes noorte „õiguse jääda” eest maapiirkondadesse.
Rühm valmistab ette ka tulevasi veebiseminare ja koostöötegevusi, mis on seotud noorte osaluse, LEADERi huvikaitse ja maaelu innovatsiooniga.
Hiljutised tegevused on hõlmanud osalemist järgmistes protsessides ja üritustel:
- European Youth Week 2026 Brüsselis;
- arutelud Euroopa maaelu tuleviku üle;
- ÜPP poliitikakonsultatsioonid põlvkondade vahetuse ja noorte põllumajandustootjate teemal.
Viimaseid uudiseid saab jälgida siin: https://elard.eu/leader-youth-community/