Oksjonitulust ostetud külmkappide üleandmine Ida-Viru Keskhaigla lasteosakonnale

Sel aastal on viies kord, kus Kirderanniku Koostöökogu ja Virumaa Koostöökogu oma ühiste aastalõpuseminaridel läbi viidud oksjoni tuludest soetavad vahendeid, mis lähevad annetuseks Ida-Viru Keskhaigla lasteosakonna heaks. Viis aastat tagasi otsustasime, et just haigestunud lapsed on Ida-Virumaal see sihtgrupp, kellele läheb meiepoolne toetus ning oleme seni oma traditsioonilist tegevust jätkanud.

Varasematel aastatel oleme lastehaiglat toetanud mänguasjade, joonistusvahendite, söögitoolide, reguleeritavate voodite ja palatitesse televiisorite soetamisega. Igal aastal enne oksjonitulu eest vahendite soetamist võtame ühendust haigla arstide ja õdedega ning selgitame välja, mis on asjad, millele sel aastal võiksime tähelepanu suunata.

Selleaastane kogutud oksjonitulu võimaldas meil osta 3 väikest külmikut, mis lähevad lastevanemate käsutusse, et hoida neis lastele kaasa võetud toiduaineid.

Oksjonitulu tekib seminaril osalenud inimeste vabatahtlikest annetustest, mis kohapeal oksjoni käigus maha müüakse. Kuna tegevusgruppide ühiseks huviks on Viru Toidu programmi käivitamine Virumaal, siis olid selgi korral oksjonikaubaks väga suures osas kohalikud toidutooted. Näiteks olid seekord väga lahketeks oksjonikauba annetajateks Konju Mõis Talu, OÜ Leiva Kodu Narva-Jõesuust, Sonda Kõrts jpt. Oksjonil müüdi maha lisaks toidukaubale ka elevust tekitanud purgike põlevkiviõli, mitmeid reklaamsärke ja värskelt trükist ilmunud Jõhvi valla uurimuslik kogumik. Kõik oksjonile annetustena toodud kaubad leidsid õnneliku omaniku. Laste heaks tehtud annetus oli mitmepoolne: ühelt poolt olid teinud annetuse oksjoni kauba tootjad-toojad ja teiselt poolt kauba ostjad.

Foto: külmikute üleandmine 2. märtsil 2015

 

Jäta tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga